Uczciliśmy Święto Narodowe Trzeciego Maja

28.04.2017 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja pt. "Naród, który nie zna swojej historii, umiera”, którą przygotowała p. Jolanta Zygmunt.

Szkolny chór wystąpił pod kierownictwem p. Niny Libuszowskiej, która sporządziła również piękną scenografię. Konferansjerami byli Kalina Kubejko - Worsztynowicz (5d) i Mateusz Bartochowski (5a). Uczniowie z 5 c i 5 b w kostiumach historycznych przedstawili sceny z "Powrotu posła" Juliana Ursyna Niemcewicza oraz odtworzyli atmosferę obrad Sejmu Czteroletniego i przysięgę króla Stanisława Poniatowskiego. Barwne widowisko teatralne urozmaiciły patriotyczne wiersze i piosenki.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
 

Przydatne informacje


2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net