W naszej szkole duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. W związku z tym 25 września 2017 roku uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Rzeszowie.

Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjanci omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówili sposoby ich unikania. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały wiele pytań.
Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom jako osoba, do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Skomentuj

Wycieczki i wyjścia