Spotkanie z pisarką Katarzyną Majgier

29 marca 2017r. uczniowie kl. 6c pod opieką nauczycieli: A. Flisa i E. Dencikowskiej uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką Katarzyną Majgier zorganizowanym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Pani Katarzyna Majgier to współczesna autorka książek dla dzieci i młodzieży. Pisać zaczęła już w pierwszej klasie szkoły podstawowej, a jej pierwszą książką była "Amelka". Popularnością wśród nastolatek cieszy się cykl utworów o Ani Szuch, na który składa się kilka tytułów: "Trzynastka na karku", "Marzycielka", "Po co mi chłopak", "Miłość ci wszytko wybaczy". W swoich książkach przedstawia historie, z którymi łatwo się utożsamić. Ukończyła psychologię, co pomaga jej jeszcze dokładniej przedstawiać emocje, uczucia i dylematy młodych ludzi. Bohaterowie powieści Katarzyny Majgier mają marzenia, do których spełnienia dążą, przeżywają pierwsze miłości, uczą się relacji z przyjaciółmi i z rodzeństwem, podejmują nowe wyzwania, przeżywają różne, szkolne i nie tylko, perypetie.
Podczas spotkania pisarka mówiła o sobie, swojej pracy oraz pasjach, z których największą jest fotografowanie. Ma też hobby - to grafika komputerowa i rękodzieło artystyczne. Na zakończenie uczniowie mogli kupić książki, pozyskać autograf, a także pozować do wspólnej fotografii z pisarką.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Przydatne informacje


2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net