Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny"

21 marca 2019r. w naszej szkole odbędzie się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny".

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie'res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

Rozgrywany jest w kategoriach:

  • Maluch - klasa 4 szkół podstawowych;
  • Beniamin - klasy 5 i 6 szkół podstawowych;
  • Kadet - klasy 7 i 8 szkół podstawowych.

Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty.
Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów.

Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

Opłata wpisowa - 9zł.

Każdy uczestnik Konkursu otrzyma układankę przestrzenną w postaci kuli-breloczka.

Zapisy u nauczycieli uczących matematyki do 28 stycznia 2019r.

Regulamin Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny" >>>

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
 

Przydatne informacje


2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net