Szkolny Turniej Wiedzy o Lekturze „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i Stara Szafa”

Dnia 19 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Rzeszowie odbył się Turniej Wiedzy o Lekturze „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i Stara Szafa”.

W szranki stanęły pięcioosobowe reprezentacje z każdej z klasy czwartej. Konkurs polegał na udzieleniu prawidłowej odpowiedzi na postawione przez prowadzącą pytania, jednak uczniowie sami mogli zadecydować, o ile punktów walczą: były pytania proste, punktowane za 1 p., były także zagadnienia za 3 p., dużo trudniejsze i wymagające ryzyka, ponieważ za błędną odpowiedź obowiązywały punkty ujemne. Niektóre grupy podejmowały ryzyko, inne powoli pięły się do celu.
Zwyciężyła drużyna klasy 4c, w następującym składzie: Jan Więcek, Pola Szal, Aleksandra Berezowska, Kacper Król, Sebastian Ćwik, Kacper Król. Drugie miejsce zajęła klasa 4a, trzecie 4b, a czwarte – 4d. Każda z drużyn otrzymała dyplomy, nagrody i słodycze. Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników zmagań – niektóre z pytań były naprawdę trudne i szczegółowe, wymagały także sporego sprytu. Dziękujemy także zebranej publiczności za dopingowanie swoich kolegów.
Konkurs zorganizowały p. Magdalena Dul-Kuźniar z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie oraz p. Agnieszka Koszela-Piątek i p. Ewa Dencikowska.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
 

Przydatne informacje


2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net