„Razem lepiej, łatwiej, weselej”

W tym roku szkolnym będzie w naszej szkole realizowany projekt edukacyjny pt. „Razem lepiej, łatwiej, weselej”.
Głównym założeniem projektu jest integracja środowiska szkolnego. Adresatami są uczniowie klas 1 – 3 oraz wybrane klasy 4 – 8. Realizacja zadań odbywać się będzie przy współpracy zespołu nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, wychowawców świetlicy i nauczycieli klas 4-8.
Projekt polegał będzie na współpracy klasy młodszej ze starszą, według następującego porządku:

• kl. 1a z kl. 4e
  • kl. 1b z kl. 7b
  • kl. 2a z kl. 5e
  • kl. 2b z kl. 8c
  • kl. 3a z kl. 5b
  • kl. 3b z kl. 5a

Uczniowie z klas 1- 3 będą mieli okazję poznać starszych kolegów, natomiast starsi uczniowie będą się uczyć odpowiedzialności, współpracy i wrażliwości na potrzeby młodszych dzieci.
Planujemy różnorodne formy współpracy np. konkursy, turnieje, wspólne koncerty piosenek, spotkania i wiele innych w zależności od pomysłowości starszych i młodszych uczniów.
Współpraca ze świetlicą polegać będzie głównie na wspólnej organizacji imprez okolicznościowych: Dnia Babci i Dziadka oraz Dnia Rodzica.