Lekcja przyrody w Bałtowie

2 czerwca klasy 3a i 3b wraz ze swoimi wychowawczyniami: p. Lucyną Krzanicką i p. Beatą Złamaniec udały się na wycieczkę do Jura Parku w Bałtowie.

Całodniową wędrówkę dzieci rozpoczęły od ścieżki dydaktycznej, wzdłuż której mogły podziwiać ponad sto modeli prehistorycznych zwierząt. Miały też możliwość bezpośredniego obejrzenia wielu egzotycznych zwierząt oraz spotkania „oko w oko” ze stworzeniami, które niegdyś liczne w Europie, dziś stanowią rzadkość. Przez górną część Zwierzyńca podróżowały prawdziwym amerykańskim schoolbusem, z pokładu którego obserwowały ponad czterysta gatunków zwierząt (m. in. wielbłądy, lamy, antylopy, jelenie, strusie) biegających swobodnie w kilku sektorach. Słuchając opowieści przewodnika, uczniowie mogli dowiedzieć się wiele o zwyczajach obserwowanych zwierząt. Doskonałym uzupełnieniem terenowej lekcji przyrody był spacer „dolną częścią” Zwierzyńca Bałtowskiego, gdzie królowały różnokolorowe ptaki. Wizyta w Prehistorycznym Oceanarium okazała się gratką dla wszystkich tych, którzy chcieli wiedzieć, co działo się w głębinach morskich miliony lat temu. Dzięki osiągnięciom współczesnej techniki ulegli iluzji spotkania z żywymi stworzeniami, spotkania, które naprawdę potrafiło zmrozić krew w żyłach... Dzieci odwiedziły też Kino Emocji – Cinema 5D, które działa na wiele zmysłów równocześnie. Uzyskane efekty pozwoliły oglądającym przemienić się w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie.
Wycieczka była bardzo udana, pogoda sprzyjała. Uczniowie już teraz z niecierpliwością czekają na kolejne wspólne wyjazdy.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
 

Przydatne informacje


2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net