Wyjście kl. 4a do redakcji podkarpackiego dziennika „Nowiny”

14 czerwca 2017r. uczniowie klasy 4a wraz z wychowawczynią – p. Agnieszką Koszelą- Piątek oraz p. Pauliną Szpytmą odwiedzili redakcję podkarpackiego dziennika regionalnego "Nowiny".

Zwiedzający redakcję mogli poczuć specyficzną atmosferę tego miejsca, dowiedzieć się, w jaki sposób powstaje powszechnie znane i popularne w regionie czasopismo, a także poznać jego twórców. Uczniowie zadawali wiele pytań, na które cierpliwie odpowiadała redaktor "Nowin", Pani Katarzyna Mularz oraz inni obecni wówczas dziennikarze. Ku wielkiemu zdumieniu dzieci okazało się, do redagowania „Nowin” nie potrzeba wielu pomieszczeń. Siedziba redakcji gazety znajduje się na niewielu metrach kwadratowych. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są zadania poszczególnych żurnalistów pracujących w redakcji. Jak się okazało, pełnią oni swoje obowiązki również w niedzielę, aby już następnego dnia, czyli w poniedziałek, pojawił się w kioskach najnowszy numer gazety. Czwartoklasiści mieli też okazję poznać pracę dziennikarza "od kuchni", ponieważ zwiedzili każdy pokój w siedzibie „Nowin”. Zarówno ilość redaktorów, jak i różnorodność tematów, którymi się zajmują, wywołała ogromne zdziwienie i uznanie uczniów.

To była niezwykle ciekawa lekcja dziennikarstwa dla, być może, przyszłych adeptów tej sztuki.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
 

Przydatne informacje


2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net