Rzeszowska karta historii

100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości postanowiliśmy upamiętnić na sportowo.

W związku z tym 11 października została zorganizowana wycieczka rowerowa. Trasa wycieczki wiodła do miejsc szczególnie zapisanych w historii Rzeszowa. Grupa 23 uczniów odwiedziła pomniki; gen. Władysława Sikorskiego oraz Żołnierzy Wyklętych. Następnie udaliśmy się na plac Farny pod pomnik płk. Leopolda Lisa Kuli. Kolejny punkt programu to przejazd przez miejski Rynek i krótki przystanek pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Na koniec złożyliśmy wizytę na najstarszym cmentarzu przy ulicy Targowej. Wspólnie z uczestnikami zapaliliśmy znicze i odwiedzili groby zasłużonych. Dalsza wycieczka miała charakter rekreacyjny. Ścieżkami rowerowymi naszego miasta dotarliśmy na Lisią Górę i spędziliśmy czas na sportowo. Około godz. 13.30 wróciliśmy do szkoły.
Wycieczkę zorganizowali i sprawowali opiekę nauczyciele wychowania fizycznego: A. Stopa, F. Kordyś i S. Filipowski.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 
2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net