100 lat wolnej Polski w wierszu i piosence

Dnia 9 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” dzieci z klasy 2b, przygotowane przez wychowawczynię - p. Iwonę Kaszubę wyrecytowały wiersze o Polsce.
W dalszej części akademii uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych przedstawili losy naszej Ojczyzny od III rozbioru Polski aż do uzyskania niepodległości 11 listopada 1918 r. Szczególny nacisk położono w inscenizacji na wydarzenia z okresu I wojny światowej, na to, że zaborcy stali się wrogami, a nasi przodkowie, mieszkańcy różnych zaborów, musieli walczyć przeciwko sobie. Ich poświęcenie sprawiło, że dzisiaj nasze pokolenia mogą żyć w wolnym kraju.
Szczególne podziękowania kierujemy do Teatru im. Wandy Siemaszkowej oraz p. Jacka Surówki, taty ucznia kl. 8d, Bartosza, dzięki którym nasi uczniowie mogli wystąpić w strojach z epoki oświecenia oraz I wojny światowej.
Program artystyczny został przygotowany przez p. Teresę Bilińską i p. Agnieszkę Koszelę- Piątek. Akademię uświetnił szkolny zespół wokalny pod batutą p. Iwony Wywrockiej. Uwagę przykuwała również piękna scenografia wykonana przez p. Janinę Libuszowską.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)