100 lat wolnej Polski w wierszu i piosence

Dnia 9 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” dzieci z klasy 2b, przygotowane przez wychowawczynię - p. Iwonę Kaszubę wyrecytowały wiersze o Polsce.
W dalszej części akademii uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych przedstawili losy naszej Ojczyzny od III rozbioru Polski aż do uzyskania niepodległości 11 listopada 1918 r. Szczególny nacisk położono w inscenizacji na wydarzenia z okresu I wojny światowej, na to, że zaborcy stali się wrogami, a nasi przodkowie, mieszkańcy różnych zaborów, musieli walczyć przeciwko sobie. Ich poświęcenie sprawiło, że dzisiaj nasze pokolenia mogą żyć w wolnym kraju.
Szczególne podziękowania kierujemy do Teatru im. Wandy Siemaszkowej oraz p. Jacka Surówki, taty ucznia kl. 8d, Bartosza, dzięki którym nasi uczniowie mogli wystąpić w strojach z epoki oświecenia oraz I wojny światowej.
Program artystyczny został przygotowany przez p. Teresę Bilińską i p. Agnieszkę Koszelę- Piątek. Akademię uświetnił szkolny zespół wokalny pod batutą p. Iwony Wywrockiej. Uwagę przykuwała również piękna scenografia wykonana przez p. Janinę Libuszowską.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
 

Przydatne informacje


2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net