Uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia

30 października 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie chór zaśpiewał hymn szkoły. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły. W trakcie składania ślubowania obiecali być dobrymi uczniami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po części oficjalnej zebrani goście obejrzeli część artystyczną w wykonaniu uczniów klasy 1a i 1b.
Pierwszoklasiści w pełni zasłużyli na przyjęcie ich do społeczności szkolnej. Zostali więc pasowani “czarodziejskim” ołówkiem przez Panów Dyrektorów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. Dzieci otrzymały legitymacje szkolne, dyplomy oraz upominki.
Uroczystość została przygotowana przez panie Marię Piwodę i Dorotę Pomianek - wychowawczynie klas pierwszych.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)