Narodowe Święto Trzeciego Maja

Tegoroczne Narodowe Święto Trzeciego Maja z powodu pandemii koronawirusa było obchodzone w czasie kwarantanny.

Jednak dla uświetnienia ważnych wydarzeń z historii Polski nauczycielka historii, pani Teresa Bilińska, zaproponowała uczniom historyczny pokój zagadek pt. Konstytucja 3 maja”. W ostatnich dniach kwietnia w aplikacji Microsoft Teams został udostępniony uczniom klas 4 - 8 link do zadań. Uczestnik wcielał się w rolę posła Stronnictwa Patriotycznego, doprowadzając finalnie do uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W trakcie rozwiązywania zagadek z escape roomu należało m. in. zaliczyć test z wiedzy o okolicznościach uchwalenia ustawy zasadniczej.
Nagrodą za bezbłędne rozwiązanie testu i przejście wszystkich etapów pokoju zagadek była cząstkowa ocena celująca z historii.
W historyczym escape roomie wzięło udział osiemdziesięciu uczestników.
Opracowanie i koordynacja konkursu: p. Teresa Bilińska.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 
2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net