Sukcesy brydżowe Dominika

Dominik Magryś jest uczniem klasy 5a. Ten bardzo skromny i koleżeński chłopiec ma pozaszkolną pasję, a jest nią gra w brydża sportowego. Tej pasji oddaje się od ponad roku.

Pomimo młodego wieku, Dominik może poszczycić się wieloma sukcesami w skali ogólnopolskiej. Jest między innymi członkiem kadry narodowej do lat piętnastu, zajmuje pierwszą lokatę w rankingu Polskiego Związku Brydża Sportowego na najlepszego brydżystę roku 2020 do lat szesnastu oraz jest podstawowym zawodnikiem trzecioligowej drużyny „Przyjaciele” Rzeszów.
A oto kilka sukcesów utalentowanego jedenastolatka.
W sierpniu tego roku zajął czwartą lokatę w turnieju dla Polaków z całego świata. W dniach 8 - 11 października 2020 podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Brydżu Sportowym w Starachowicach Dominik Magryś, wraz ze swoim kolegą Maćkiem, startował w kategorii do lat 12. Trzykrotnie występowali jako para w kategoriach: open, drużynowo oraz chłopcy. W rozgrywce drużynowej, razem z kolegami z Warszawy zdobyli złoty medal, zaś w dwóch pozostałych – srebrny, a naprawdę niewiele brakowało, aby przywiózł potrójne złoto. Dominik w trakcie turnieju drużynowego okazał się najlepiej punktującym zawodnikiem spośród wszystkich graczy. Dodać należy, że w turnieju startowało ponad sto młodych zawodniczek i zawodników z całej Polski.
Życzymy Dominikowi dalszych sukcesów przy zielonym stoliku.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

 
2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net