W dniach 27 – 29 listopada Dominik Magryś z klasy 5a był uczestnikiem Mistrzostw Europy Centralnej Młodzieży w brydżu sportowym, które odbywały się w Czechach.

W turnieju Dominik z kolegami w wieku jedenastu lat reprezentował Polskę, obok starszych kolegów, w kategorii do lat szesnastu. Grano w trzech kategoriach wiekowych; do lat 16, do lat 21 i do lat 26. Najmłodsi brydżyści wygrali w eliminacjach z reprezentacją Polski do lat szesnastu, czyli ze swoimi starszymi kolegami z reprezentacji, z aktualnymi wicemistrzami świata do lat szesnastu, Norwegami oraz z mistrzami świata do lat dwudziestu sześciu – Bułgarami. Najmłodsi zawodnicy z Polski okazali się czarnym koniem eliminacji, a w półfinałach zajęli czwarte miejsce. Dominik był najlepszym zawodnikiem w swojej drużynie.
Gratulujemy Dominikowi kolejnego sukcesu, tym bardziej, że bez kompleksów walczył w turnieju dla starszych i dorosłych zawodników.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 
2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net