Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

 Autyzm, w tym zespół Aspergera to bardzo tajemnicze zaburzenie rozwojowe. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata i rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają też wrażenia zmysłowe np. delikatny gest głaskania może być odbierany jako nieprzyjemny, a hałas na szkolnym korytarzu podczas przerwy może powodować atak paniki i zasłanianie uszu. Dzieci dotknięte autyzmem często nie wiedzą jak mają się zachować, są zdezorientowane, przestraszone i zachowują się nieadekwatnie do sytuacji np. wypowiadają komentarze wobec innych osób, nie wiedząc, że mogą je tym urazić.
Z autyzmem związany jest kolor niebieski, który symbolizuje niewinność i nadzieję. Pomyśl, jaki jest świat osób autystycznych, które często czują i postrzegają to co jest nam znane inaczej, a przy tym są bardzo wrażliwe i często uzdolnione.
I jak każdy z nas potrzebują w swoim życiu przyjaciół...

Konkurs autyzm 2

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

 
2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net