Warsztaty plastyczne z panem Marcinem Minorem

9 października uczniowie klasy 3b pod opieką nauczycieli M. Piwody i E. Dencikowskiej wzięli udział w warsztatach plastycznych z panem Marcinem Minorem zorganizowanych przez WiMBP Oddział dla Dzieci i Młodzieży.

Marcin Minor pochodzi z Warszawy, mieszka i tworzy w Petrykozach. Ukończył studia na Europejskiej Akademii Sztuk na wydziale malarstwa. Był uczniem m.in. Wiktora Zina i Franciszka Starowieyskiego. Jest też pedagogiem, terapeutą rozwojowym i arteterapeutą. Od wczesnych lat dziecięcych zafascynowany jest komiksem. Ilustruje przede wszystkim bajki i baśnie.
Podczas spotkania ilustrator w jasny i zrozumiały sposób tłumaczył uczniom techniki wykonywania rysunków. Na przykładzie własnej pracy, wyjaśniał jak tworzy się za pomocą kółek, jak ważne jest operowanie światłem i cieniem. Dzieci przy pomocy kolorowych tuszy, słomek, pasteli i węgla drzewnego tworzyły ekspresyjne obrazy. Na papierze powstawały kolorowe kleksy i plamy, które przeradzały się w fantazyjne stworki, magiczne istoty, baśniowe postaci, zwierzątka czy mroczne lasy pełne starych drzew. Pan Minor udzielał uczniom fachowych wskazówek, doradzał oraz na bieżąco konsultował wykonanie prac. Uczniowie musieli się zmierzyć również ze szkicowaniem i tworzeniem cieni i światłocieni przy użyciu węgla drzewnego i pasteli. Prace plastyczne, które powstały podczas warsztatów były praktyczną i niecodzienną lekcją profesjonalnego rysunku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przydatne informacje


2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net