Klasy I – III na spotkaniu z policjantami

23 października 2018 roku uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z policjantkami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Rzeszowie.

Dzieci miały okazję porozmawiać z paniami policjantkami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjantki omówiły zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówili sposoby ich unikania. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały wiele pytań. Na koniec każde dziecko otrzymało pamiątkową pieczątkę z radiowozem lub napisem Policja.
Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom jako osoba, do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przydatne informacje


2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net