Zawody prawnicze - zajęcia w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Rzeszowie

16 października 2018r. uczniowie klasy 8c mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat zawodów prawniczych podczas zajęć edukacyjnych w ramach Dni Otwartych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie, obchodzonych w związku z Tygodniem Mediacji oraz Międzynarodowym Dniem Mediacji.

Zajęcia te miały za zadanie poszerzenie świadomości prawnej uczniów, a także zapoznanie ich z zawodem radcy prawnego poprzez udział w wykładzie wygłoszonym przez radców prawnych z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie. Ósmoklasiści mogli dowiedzieć się jakie ścieżki kształcenia należy obierać, by zostać prawnikiem, jakie rodzaje aplikacji należy ukończyć, by móc wykonywać zawód radcy prawnego, notariusza, sędziego itp., czym różnią się poszczególne ubiory prawników. Zawód radcy prawnego wymaga specjalistycznej wiedzy, potwierdzonej wieloma pozytywnie zdanymi egzaminami. Czynności radcy prawnego polegają w szczególności na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed urzędami i sądami w charakterze pełnomocnika lub obrońcy.
Uczniom zainteresowanym studiowaniem prawa w przyszłości ta lekcja doradztwa zawodowego pozwoliła zweryfikować ich zainteresowania. Dziękujemy serdecznie Gospodarzom za życzliwe przyjęcie!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przydatne informacje


2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net