Spotkanie z poetką

15 listopada odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z panią Barbarą Śnieżek - rzeszowską poetką, emerytowaną nauczycielką matematyki i członkinią Rzeszowskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Poetka zapoznała dzieci z wierszami pochodzącymi z tomików: „Babcia Basia kleci wierszyki dla dzieci” oraz „ Babci Basi wiersze nowe już dla dzieci są gotowe”.

Autorka, prezentując dzieciom swoje książeczki, nadmieniła, że są one dość osobiste, ponieważ sama jest babcią i obserwacje dotyczące jej wnuków, ich zachowania i psoty, opisała właśnie w tych książkach. Tytułowa Basia „kleci” owe wierszyki z lekkością i humorem, i, jak sama powiedziała – książka „rośnie” wraz z dzieckiem, gdyż zawiera trzy rozdziały, a każdy z nich przeznaczony jest dla coraz starszych odbiorców. Wiersze Barbary Śnieżek są bardzo melodyjne, lekkie, łatwe do zanucenia i pisane bardzo jasnym językiem. Dzieci z uwagą wysłuchały kilku wybranych utworów oraz rozwiązywały zagadki o różnych stopniach trudności czytane przez autorkę.
Na zakończenie spotkania poetka podpisywała książeczki z imienną dedykacją dla każdego dziecka.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przydatne informacje


2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net