Spotkanie autorskie z Panem Poetą

Dnia 29.03.2019 r. uczniowie klasy 1a pod opieką nauczycieli Renaty Kyc i Ewy Dencikowskiej udali się do biblioteki przy ul. Słowackiego na spotkanie autorskie z bajkopisarzem Panem Poetą.

Pan Poeta to autor pięciu książek, których bohaterami są ptaki: kura, kaczka, paw, kruk i wróbelek. W swoich książkach w zabawny sposób porusza wielkie problemy: jak się prawidłowo odżywiać, czy można być egoistą, po co nam języki obce, jak nie przebrać miarki ze strojeniem się czy jaką moc ma przyjaźń.
Autor – największy poeta, bo prawie dwumetrowy oraz elegancki, bo z kolorową muszką przedstawił swoje wierszowane bajki z pomocą pacynek – ptaków. W trakcie spotkania Pan Poeta zaprosił uczniów do wspólnych zabaw. I tak dzieci karmiły kurę (pluszową oczywiście) zdrową żywnością, tworzyły nowy ogon dla pawia czy też tak jak tytułowa bohaterka jednej z bajek czyli kaczka przebierały się w kolorowe fatałaszki. Uczniowie rozmawiali o zdrowym odżywianiu, ptasiej przyjaźni i sposobach na rozwiązywanie konfliktów sąsiedzkich.

Spotkanie z Panem Poetą było niesamowitym przeżyciem i bezcennym doświadczeniem. Uśmiechy na twarzach dzieci tylko to potwierdzały.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net