SPOTKANIE Z PISARZEM

4 kwietnia gościliśmy w naszej szkole pisarza, pana Waldemara Cichonia. Jest on autorem książek o kocie Cukierku. Pierwszy tytuł cyklu – „Cukierku, ty łobuzie!”- znalazł się w kanonie lektur szkolnych dla klas I-III.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały zabawnej historii pojawienia się w życiu rodziny autora kota Cukierka, przyszłego bohatera opowiadań. Dowiedziały się, że pierwowzorem literackim Cukierka jest prawdziwy kot pisarza o takim samym imieniu.  

W trakcie spotkania uczniowie mogli zadawać pisarzowi pytania, np. „ jak zostaje się pisarzem i skąd czerpie się pomysły do napisania książki?, „ ile Cukierek ma lat?”, „ kto wykonuje ilustracje do książek o Cukierku?, „czy opisane w książkach historie są prawdziwe? .

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas I – IV.  Miało ono na celu propagowanie czytelnictwa oraz umożliwienie dzieciom poznanie pisarza i jego zawodu. Po spotkaniu dzieci miały możliwość zdobycia autografu z imienną dedykacją.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net