Spotkanie z policjantkami

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci uczniowie z klas 1 -3 z naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszkami policji.

Spotkania odbyły się w dwu grupach – 4 i 10 października.
Prowadzące spotkanie zwróciły uwagę, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania, przypominały zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreśliły, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.
Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi czy zagrożenia wynikające z obcowaniem z nieznanymi zwierzętami.
Oczywiście nie odbyło się bez pytań ze strony uczniów, które dotyczyły przekazywanych informacji oraz innych aspektów pracy policjanta. Spotkanie było interesujące i pouczające.