Warsztaty „Wchodzę w rolę”

W dniach 13 i 14 listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty pod nazwą „Wchodzę w rolę” prowadzone przez przedstawicieli Fundacji Potrafię Pomóc.

Podczas zajęć dzieci z klas 1 - 3 zetknęły się z problemami, które na co dzień pokonują ich niepełnosprawni rówieśnicy, na przykład przemierzały trasę wózkiem inwalidzkim, o kulach, z laską, w opasce na oczach. Komunikowały się bez słów czy wykonywały różne czynności bez użycia jednej ręki lub nogi.
Uczniowie mogli się przekonać się, jakie są rodzaje niepełnosprawności i jak wygląda codzienne życie ich rówieśników: na przykład jak kilka schodków lub krawężnik mogą utrudnić, a czasem uniemożliwić zwykłe funkcjonowanie.
Otrzymali także lekcję savoir-vivre’u: dowiedzieli się, jak zaproponować pomoc osobie z niepełnosprawnością albo jak pomóc, żeby nie zaszkodzić.
Na koniec uczestnicy warsztatów otrzymali drobne upominki.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net