PROGRAM ,,FACE TO FACE WITH THE WORLD"

Nasza szkoła w listopadzie 2019 roku podjęła współpracę z międzynarodową organizacją humanitarno - edukacyjną ,,Face to Face with the World”

Nasi uczniowie rozpoczęli międzykontynentalną przyjaźń z rówieśnikami w dwóch szkołach w Ugandzie. Regularnie kontaktują się z nimi poprzez lekcje online, organizują zbiórki przyborów szkolnych, by afrykańskie dzieci miały lepsze warunki do nauki i rozwoju.

Celem Projektu Edukacyjnego jest:

a) pokazanie jak wojna, ubóstwo czy brak dostępu do edukacji wpływa na życie dzieci na świecie,
b) kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego,
nawiązanie przyjaźni międzynarodowej ze szkołami i instytucjami w Afryce, Azji i na Bliskim Wschodzie,
c) walka z rasizmem i ksenofobią, uwrażliwienie na problemy i sytuację życiową innych, wzajemne poznawanie kultury, tradycji, nawiązywanie przyjaźni, poszanowanie pokoju i szacunku do drugiego człowieka, nauka języka obcego, wykorzystanie w edukacji Internetu oraz chęć niesienia pomocy innym.

Program koordynuje pani Monika Pączek.