Nauka poprzez zabawę i doświadczenia

10 grudnia 2018r. klasa 4c odwiedziła na Uniwersytecie Rzeszowskim ekspozycję Eksploratorium składającą się z kilkunastu punktów prezentujących zagadnienia z różnych dziedzin nauki. Wystawa przybliżyła dzieciom wiedzę z matematyki, biologii i fizyki.

Wśród stanowisk doświadczalnych znajdują się zarówno modele anatomiczne jak i ukazujące wybrane zjawiska fizyczne: ruch falowy, środek ciężkości oraz zagadnienia z optyki. Można było rozwiązać kilka zagadek geometrycznych, zbudować most wg pomysłu Leonarda da Vinci czy też sprawdzić twierdzenie Pitagorasa za pomocą kierownicy. Wszystkie doświadczenia wymagają logicznego myślenia i wyobraźni, zaangażowania w samodzielnie wykonywane zadania. Osoby zainteresowane medycyną mogły zweryfikować swoje zainteresowania zawodowe wykonując operację na olbrzymim misiu.
Wizyta na uczelni z pewnością pozytywnie wpłynie na naukę przedmiotów ścisłych.
Wyjście zorganizowała wychowawczyni kl. 4c – p. Renata Rejman.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
 

Przydatne informacje


2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net