Naukowy zawrót głowy

7 stycznia klasa 4c uczestniczyła w bardzo interesujących zajęciach z robotyki w Lego Education Innovation Studio.

Uczniowie rozwijali tu swoją wyobraźnię, sprawność manualną, koordynację wzrokową, ruchową i kreatywność. Wykorzystywali instrukcje umieszczone na tabletach, by skonstruować swoje pierwsze roboty- żabki. Kolejnym etapem było ułożenie programu sterującego robotem w taki sposób, by żabka w jak najkrótszym czasie dotarła do budowniczego. Dla czwartoklasistów było to nowe, niezapomniane doświadczenie, które z pewnością rozwinie ich zainteresowania robotyką. Wspólnie spędzone chwile urozmaicone zostały pobytem w kręgielni.
Organizacja wyjścia i opieka – wychowawczyni kl. 4c - p. Renata Rejman.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
 

Przydatne informacje


2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net