16 września 2017r. w dwunastu miastach w Polsce odbył się 3 PKO Bieg Charytatywny. Również w Rzeszowie biegacze stanęli na start pod hasłem: „Mogę zrobić coś dobrego”.

Wśród uczestników można było spotkać całe biegające rodziny. Uczniowie i rodzice z naszej szkoły, pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, jak zawsze, nie zawiedli. Każdy z uczestników miał swój udział w akcji, której celem było zebranie funduszy na obiady dla dzieci potrzebujących takiego wsparcia. Na dystansie 400 m. rozpoczęli bieg najmłodsi uczniowie. Mieliśmy na tym dystansie przedstawiciela z kl. 1b - Rafałka Niedziałka. Gratulujemy najmłodszemu biegaczowi. W następnej kategorii wiekowej było nas już więcej, bo osiem osób. Najstarszą kategorię obstawiały siódmoklasistki. O godz. 11.00 ruszył bieg główny dorosłych. Tam również mieliśmy reprezentantów SP 3 - sztafetę „Biegająca Trójka”. W jej skład wchodzili aktywni rodzice i nauczyciele: Kapitan Agata Stopa, Jacek Kamiński, Mirosław Bijoś, Adam Flis i Mariusz Mucha. Przy wspaniałym dopingu naszych uczniów i p. B. Kozdrańskiej łącznie nasza sztafeta przebiegła 40 okrążeń stadionu (bez 300m). Wszyscy uczestnicy (15 osób)otrzymali koszulki, wodę, drobne przekąski i wspaniały medal bez względu na zdobyte miejsce. Warto zaznaczyć, że sumą wszystkich zaliczonych okrążeń Rzeszów uplasował się na 2. miejscu w całej Polsce.
Akcji towarzyszyła wspaniała sportowa atmosfera.
Wyjście na Bieg Charytatywny zorganizowano w ramach wolontariatu szkolnego. Opiekę sprawowali i uczestniczyli nauczyciele: A. Stopa, B. Kozdrańska, A. Flis.
Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy dali swoim dzieciom wspaniałe świadectwo angażując się w imprezę łączącą zdrowy styl życia z pomocą potrzebującym.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

 
2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net