Wycieczka do Pstrągowej

22 maja 2019 roku klasy1a i 1 b uczestniczyły w wycieczce do Siedliska Janczar w Pstrągowej.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Od ziarna do chleba”. Rozpoznawali różne rodzaje zbóż, dowiedzieli się jak dawniej wyglądały żniwa a także poznali sprzęty potrzebne w gospodarstwie. Każdy uczestnik ubrany w fartuszek, otrzymał porcję ciasta, pieczołowicie je wyrabiał i formował swój wypiek. Powstały chleby o fantazyjnych kształtach: warkoczy, rogalików, serc, kwiatów itp. Ozdobione zostały nasionami słonecznika, czarnuszki, kminku i różnorodnymi płatkami zbożowymi. Kolejną atrakcją była przejażdżka bryczką po okolicy oraz indywidualna jazda na koniu. Pobyt zakończył się konsumpcją pieczonych kiełbasek.

Mimo niesprzyjającej aury zajęcia były udane, a ciekawy program sprawił, że humory dopisywały. Każdy w plecaku miał świeżutki własnoręcznie zagnieciony i uformowany bochenek smacznego chleba.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

 
2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net