Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

11 czerwca uczniowie klas pierwszych udali się do WiMBP Odział dla Dzieci i Młodzieży, gdzie uczestniczyli w uroczystym pasowaniu na czytelnika.

Nim jednak zostali włączeni w poczet czytelników, musieli odpowiedzieć na szereg pytań, m.in.: „Co to jest biblioteka?”, „Co możemy w niej robić?”, „Jak należy się w niej zachowywać?”, „Czym się różni czytelnia od wypożyczalni?”, „Czym się różni księgarnia od biblioteki?”, „Czego nie wolno robić z książką?”. Każdy uczeń bardzo dobrze zdał test i został uroczyście pasowany na czytelnika. Nowi czytelnicy złożyli także uroczyste przyrzeczenie, w którym zobowiązali się, że będą książki szanować, korzystać z ich mądrości oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 
2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net