Pokazy fizyczne i chemiczne w Lublinie

Dnia 18 września 2019 r. odbyła się wycieczka do Lublina, w której udział wzięli uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły.

Program wycieczki obejmował pokazy chemiczne i fizyczne prezentowane przez pracowników Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Na wydziale chemii obejrzeliśmy doświadczenia skupiające się głównie na reakcjach chemicznych związanych ze zmianą barwy wskaźników w zależności od odczynu roztworu i eksperymentach dotyczących gazów. Największy zachwyt wśród młodzieży wywołały doświadczenia zakończone wybuchami. Tegoroczne pokazy z fizyki dotyczyły następujących tematów: elektryczności, rezonansów, ruchu obrotowego i zagadnień termodynamiki. W atmosferze zabawy i z dużą dozą humoru, pracownicy naukowi prezentowali ciekawe, nietypowe eksperymenty i doświadczenia, trudne i niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, ale też takie, które przy pomocy prostych środków można przeprowadzić we własnym zakresie. Nasi uczniowie z zaciekawieniem przypatrywali się prezentowanym doświadczeniom i chłonęli przekazywana wiedzę.

Organizacja wyjazdu: p. Beata Śliwińska, p. L. Komarek.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

 
2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net