Gra strategiczna Zakupy Księżnej Marszałkowej

16 października klas 6f miała okazję uczestniczyć w niezwykle interesujących zajęciach w łańcuckim pałacu.

Po wykładzie pani edukatorki na temat kolekcjonowania dzieł sztuki, mebli, porcelany i antyków przez Izabelę Czartoryską oraz innych przedstawicieli magnackich rodów dawnej Polski, uczniowie, podzieleni na grupy, zwiedzając poszczególne komnaty , brali udział w aukcjach. Można było nabyć kopię dzieła Rubensa na blasze pt. Trzy gracje, szezlong księżnej marszałkowej, wazon z porcelany miśnieńskiej, rzymski sarkofag z marmuru, łoże z baldachimem z sypialni księżnej, wazony ceramiczne z kamionki, francuską szafkę w stylu Ludwika XVI oraz rzeźbę Henryk Lubomirski jako Amor. Każda grupa dostała umowne dukaty talary i złote polskie. Licytujący musieli szybko przeliczać walutę i podejmować decyzję co do zakupu, aby nabyć za otrzymane pieniądze jak najwięcej ciekawych eksponatów. Podczas aukcji emocje sięgały zenitu.
Najskuteczniejsza w zakupach okazała się grupa w składzie: Janek Wójcicki, Kuba Stachurski, Mateusz Markul, Oliwier Motyka i Filip Kaczmarek.
Zajęcia łączyły w sobie elementy architektury, malarstwa, rzeźby, matematyki i bardzo podobały się uczniom klasy 6f.
Organizacja wyjazdu - Daniela Czerwonka wych. klasy 6f.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 
2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net