Poznajmy się lepiej!

15 października uczniowie klas 6a i 6b wraz z wychowawcami odwiedzili Siedlisko Janczar w Pstrągowej.

Niewątpliwie dużą atrakcją dla dzieci była możliwość odbycia przejażdżki bryczkami po malowniczej okolicy, która potocznie nazywana jest „Małymi Bieszczadami”. Ponieważ ośrodek dysponuje stadniną koni , dzieci miały okazję do skorzystania z indywidualnej przejażdżki konnej na maneżu. Animatorzy, którzy opiekowali się naszą grupą, przygotowali dla uczniów szereg niezwykle emocjonujących gier i zabaw drużynowych o charakterze integracyjno – sportowym (np. lewitujące kule, szachy wikingów, strzelanie z łuku). Kolejnym punktem programu były warsztaty wypieku chleba tradycyjnym sposobem . Zajęcia nazywały się „Od ziarna do chleba”. W trakcie ich trwania każdy uczestnik zarobił swój chlebek, który po upieczeniu mógł zabrać do domu. Trzeba przyznać, że chlebki wyglądały imponująco. Na zakończenie wycieczki gospodarze Siedliska Janczar zaprosili wszystkich do chaty grillowej na wspólne – niezwykle klimatyczne ognisko, podczas którego nie brakowało niczego. Były kiełbaski, herbatka, muzyka, a wszystkim dopisywał dobry humor.
Wycieczka była bardzo udana. Pozwoliła uczniom jeszcze lepiej się poznać i zintegrować . Dzieci, bawiąc się na świeżym powietrzu , w otoczeniu natury mogły zażyć jeszcze trochę promieni jesiennego słońca, znaleźć odrobinę wytchnienia od codziennych obowiązków i nauki.
Organizacja i opieka nad klasami; p. Lucyna Krzanicka i p.Dominika Peszko.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)