Zielona szkoła w Porębie Wielkiej

W dniach od 22 do 27 kwietnia 2013 uczniowie klasy 4a wraz z wychowawcą panem Feliksem Kordysiem i klasy 4c z wychowawczynią panią Alicją Banaś wyjechali na zieloną szkołę do Domu Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej.

Tam każdego dnia czekały na nas miłe niespodzianki. Już pierwszego dnia spacerowaliśmy po zabytkowym parku Wodzickich, poznawaliśmy historię i walory turystyczno wypoczynkowe Poręby Wielkiej, a wieczorem bawiliśmy się na dyskotece zapoznawczej. W następnym dniu wyruszyliśmy do Niedźwiedzia i na Stramówkę, podziwialiśmy walory przyrodnicze trasy i budowę geologiczną Gorców. Zdobyliśmy także szczyt Chabówki, skąd doskonale widoczna była panorama Gorców i Beskidu Wyspowego.
Byliśmy także na wycieczce autokarowej w Zakopanem. Zwiedzaliśmy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach, zabytkowy cmentarz na Pęksowym Brzyzku, Muzeum Przyrodnicze Tatrzańskiego Parku Narodowego, spacerowaliśmy po Krupówkach, wyjechaliśmy kolejką na Gubałówkę. W czasie podróży poznawaliśmy charakterystykę mijanych miejscowości.
W przedostatnim dniu udaliśmy się autokarem do Koninek, skąd wyciągiem krzesełkowym wyjechaliśmy na górę Tobołów. Dopisywała nam piękna pogoda i kolejny raz mogliśmy podziwiać panoramę Gorców, Beskidu Wyspowego i Żywieckiego. W godzinach popołudniowych były lekcje języka polskiego, zajęcia rekreacyjno sportowe na podwórku, sali gimnastycznej, kortach tenisowych, bilard oraz nauka piosenek, konkursy, olimpiady sportowe, dyskoteki.
Wróciliśmy bardzo zadowolenie, tym bardziej, że dla wielu była to pierwsza dłuższa rozłąka z domem rodzinnym.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)