Zielona szkoła w Harasiukach

18 i 19 czerwca 2012r. uczniowie klasy 6a i 6c pod opieką wychowawców pana Feliksa Kordysia, pani Alicji Banaś i pana Grzegorza Prucnala wyjechali do Ośrodka Sportowego TENNIS CAMP w Harasiukach.

W pierwszym dniu atrakcją był grupowy spływ kajakowy na Tanwi. Najpierw wysłuchaliśmy obowiązującego nas regulaminu oraz zasad spływu kajakowego. Następnie pod opieką instruktora kajakarstwa przepłynęliśmy 15 kilometrowy odcinek rzeki. Dla wielu z nas było to nie lada wyzwanie. Ubrani w kamizelki ratunkowe, zaopatrzeni w wiosła, dwójkami usiedliśmy w kajakach i płynęliśmy z nurtem rzeki. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni dopłynęliśmy do plaży w Harasiukach.
Po zakończeniu spływu zebraliśmy się przy ognisku na kolację. Smakował nam bigosik z młodej kapustki, a także samodzielnie upieczone kiełbaski.
Przy żabim koncercie długo jeszcze siedzieliśmy opowiadając sobie wymyślone historie z dreszczykiem.
Atrakcją drugiego dnia była ścianka wspinaczkowa z obsługą alpinistyczną wysoka na 16 – 17 metrów i paintball. Pod okiem instruktorów wykonywaliśmy trudne zadania. Każdy z nas pokonał całą ścianę wspinaczkową i był bardzo zadowolony ze swego wyczynu. Po obiedzie byliśmy na rozgrywkach sportowych, a także popluskać się w Tanwi.
Wróciliśmy do domów zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Na zawsze zapamiętamy ten niezwykły pożegnalny wyjazd z "podstawówką", bo było wiele atrakcji, a jeszcze więcej emocji.
Ponieważ mocno dogrzewało nas słoneczko, wokół był piękny las i rzeka, to poczuliśmy się już jak na wakacjach.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)