Mimo że styczeń jest miesiącem pełnym chłodnych dni, są w nim takie dwa, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. Jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły nie tylko dla seniorów, ale przede wszystkim dla dzieci. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez, radości i podziękowań.

W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji Ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez świetlicowych. Ta wyjątkowa uroczystość, zorganizowana przez panie ze świetlicy i wychowawczynie klasy 1a i 1b a odbyła się 30 stycznia 2015r., na dzień przed rozpoczęciem ferii. Zaproszeni goście mogli podziwiać swoje wnuczęta w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem i wielkim wdziękiem odtwarzali swoje role, przenosząc wszystkich do krainy baśni i bajek. Montaż słowno-muzyczny zachwycił Babcie i Dziadków tak bardzo, że w niejednym oku zakręciła się łza. Piękne wiersze wyrecytowały również dwie uczennice z klasy 3b; Wiktoria Tutaj i Julia Tobiasz. Utwory te dedykowały swoim babciom. Jak co roku, atrakcją spotkania okazały się konkursy, które jeszcze bardziej ożywiły atmosferę. Były to m.in.:
- ubijanie piany za pomocą ręcznej trzepaczki wspólnie z wnuczką lub wnukiem,
- rysowanie portretu wnuczki lub wnuka,
-zatańczenie z wnuczką lub wnukiem rock and rolla.
Po części oficjalnej wnuczęta wręczyły babciom i dziadkom upominki przygotowane własnoręcznie pod opieką pań ze świetlicy. Były to pudełeczka ozdobione błyszczącą kokardką z życzeniami i słodką niespodzianką w środku.
Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci słowami wierszy i piosenek mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia i podziękować za miłość i trud włożony w ich wychowanie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 
2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net