Miało nie być Pana Tadeusza…

Dziś ósmoklasiści napisali egzamin z języka polskiego.

Nasi uczniowie zebrali się w szkole o godzinie 8. 30. W wysokich murach starej szkoły niosły się dźwięki wszystkim znanej i lubianej miniatury fortepianowej Ludwiga van Beethovena Dla Elizy.

To Andrzej Orzech z klasy 8a postanowił zagrać dla siebie i wszystkich ósmoklasistów, zasiadł więc przy pianinie w pracowni muzycznej i krótkim koncertem umilił stresujący czas oczekiwania na wejście do wyznaczonych sal.

O godzinie 9.00 w pełnym reżimie sanitarnym uczniowie zaczęli pisać pierwszy w ich życiu poważny egzamin. Zmierzyli się z fragmentem Pana Tadeusza (tekst literacki) oraz fragmentem tekstu Przyjaciel mądrości autorstwa historyka filozofii, pisarza i pedagoga, prof. Tadeusza Płużańskiego. Był to tekst o mądrości, filozofii i działalności intelektualnej. Jak sobie piętnastolatkowie dali z nim radę?

Oceny stopnia trudności arkusza były bardzo różne – jednak większość uczniów twierdziła, że arkusz nie był szczególnie trudny. Te opinie zostaną zweryfikowane przez wyniki, które będą ogłoszone 2 lipca.

Jutro matematyka.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Media

2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account