7e – podróż za jeden uśmiech 

1 czerwca klasa 7e wybrała się pociągiem do Wrocławia.

A wszystko zaczęło się od tego, że nasz kolega, Łukasz Potera, interesuje się koleją, pasjonuje się pociągami i mapami. Wychowawczyni postanowiła wykorzystać wiedzę Łukasza w praktyce i zleciła mu logistyczne przygotowanie jednodniowego wyjazdu ze stolicy Podkarpacia, do stolicy Dolnego Śląska, na co Łukasz przystał z ochotą, wspaniale wywiązał się z zadania, zarezerwował bilety, które w Dniu Dziecka są za darmo. Został też naszym przewodnikiem.
O 5.53 zajęliśmy miejsca w zarezerwowanych przedziałach. Po pięciu godzinach byliśmy we Wrocławiu.  Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Afrykarium  (pierwsze oceanarium w Polsce prezentujące ekosystemy wodne Afryki) .  Następnie przez Ostrów Tumski dotarliśmy na Rynek, aby z wieży kościoła Marii Magdaleny podziwiać panoramę stolicy Dolnego Śląska. Chcąc zobaczyć piękne widoki, musieliśmy najpierw pokonać 304 schody katedralnej wieży.
Do Rzeszowa wróciliśmy o 22.00 zmęczeni, szczęśliwi i pełni wrażeń.
Opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawowały panie: Teresa Bilińska, wychowawczyni kl. 7e oraz  Agata Stopa.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account