Światło w naturze

Płomień świecy stał się inspiracją do twórczych działań uczniów.

Prace zostały wykonane techniką pasteli i przepięknie rozświetliły szkolną galerię. Nasi artyści doskonale oddali symbolikę palących się świec. Od zarania dziejów znane są ich zalety. Poprawiają nastrój, cieszą swoim kolorem, kształtem i pięknym zapachem, a niekiedy mają też wartości uzdrawiające czy oczyszczające przestrzeń. Pomagają ziścić się naszym marzeniom, gdy zdmuchujemy je w dniu urodzin, wspierają swoim blaskiem nasze intencje, wzmacniają modlitwy. Palone na grobach naszych najbliższych w Dniu Wszystkich Świętych są wyrazem naszej pamięci o nich oraz wiary w pośmiertne życie wieczne. Obecnie używa się świec głównie ze względu na ich walory estetyczne i dekoracyjne (np. dla wytworzenia nastrojowej atmosfery). Wciąż mają też zastosowanie w czasie rozmaitych ceremonii.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy wykonanej przez uczniów klas szóstych i siódmych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account