Rzeszów daje przykład pięknego patriotyzmu

W tym roku przypada 103. rocznica odzyskania niepodległości. Ten szczególny dzień uczciliśmy również na sportowo.

Po raz dziewiąty odbył się w Rzeszowie Bieg Niepodległości. Punktualnie o godz. 11.00, 11.11. 2021r . na starcie na rzeszowskim Rynku stanęło 1600 biegaczy. Biało- czerwone koszulki sportowców tworzyły patriotyczny klimat, a flaga Polski niesiona przez trzydziestu sportowców dumnie powiewała na wietrze podczas odśpiewanego hymnu. Wystartowali, aby poprzez trud dziesięciokilometrowego biegu oddać hołd walczącym o naszą niepodległość.

My, wolontariusze z SP 3, byliśmy tam. Na trasie biegu wspieraliśmy, dopingowaliśmy i nawadnialiśmy biegaczy. Fantastyczna atmosfera udzielała się biegającym i naszym uczniom, którzy zobaczyli, że można tak organizować Narodowe Święto Niepodległości, aby łączyć Polaków.

Za rok na pewno też nas nie zabraknie.

Organizacja wyjścia i opieka nad uczniami ze szkolnego koła wolontariatu, panie: Renata Niemczyk, Anna Wilczyńska i Agata Stopa.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account