Spotkanie z funkcjonariuszkami Wydziału Ruchu Drogowego

Zbliża się wiosna, czas wzmożonej aktywności na świeżym powietrzu.

W związku z tym, w poniedziałek, 27 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie z funkcjonariuszkami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 1 – 3.
Podczas spotkania dzieci miały okazję porozmawiać o bezpieczeństwie na placu zabaw, w drodze do szkoły, jak również poza nią. Policjantki przypomniały podstawowe zasady poruszania się po ulicy, chodniku, a także po drodze. Mali słuchacze utrwalili numery alarmowe i sposoby wzywania pomocy.
Poruszono także tematykę właściwego zachowania się w szkole i w domu oraz zagrożeń wynikających z kontaktów z nieznajomymi.
Na zakończenie dzieci otrzymały od gości upominki w formie opasek odblaskowych.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account