Wielka Liga Czytelników

Liga Czytelnikow

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 1 – 8 do udziału w ogólnopolskim projekcie „Wielka Liga Czytelników”, którego głównym celem jest promocja czytelnictwa, w tym rodzinnego czytania. Czytanie książek to wspaniała, efektywna i na dodatek bezpłatna metoda rozwoju młodego człowieka.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy (dostępny w bibliotece lub na stronie organizatora konkursu ) i podpisany przez rodzica bądź opiekuna złożyć w bibliotece szkolnej.

Zdobywaj z nami sprawności czytelnicze, awansuj do kolejnych etapów, wygrywaj nagrody i baw się świetnie!

Koordynatorem szkolnego konkursu „ Wielka Liga Czytelników” jest p. Ewa Dencikowska

Ogólne zasady konkursu:

Etap pierwszy – szkolno-biblioteczny: od 20 października 2022r. do 22 grudnia 2023 r.

Uczestnicy pierwszego etapu zdobywają sprawności poprzez czytanie książek konkursowych wybranych przez Koordynatora Placówki oraz rozwiązywanie przygotowanych do nich testów. Warunkiem koniecznym zaliczenia pierwszego etapu konkursu jest zdobycie minimum 5 sprawności. Każdy formularz testu dotyczy 1 książki. Za wypełnienie każdego formularza można uzyskać maksymalnie 100 punktów. Do zaliczenia każdego testu konieczne jest zdobycie minimum 80 punktów. Za zaliczenie testu uczniowie otrzymują 1 sprawność.

Etap drugi – test kwalifikacyjny: od 2 stycznia do 10 stycznia 2023 r. (datę ustali Koordynator Placówki).

Test kwalifikacyjny dotyczy znajomości treści książki wskazanej przez koordynatora i jest organizowany na terenie szkoły ( bez udziału rodziców i bez dostępu do konkursowej lektury).
Maksymalnie 3 najlepszych uczniów z każdej kategorii (klasy 1-3, 4 - 6 i 7-8) awansuje do kolejnego etapu.

Etap trzeci (powiatowy) - test drużynowy online.

Etap ten odbywa się w bibliotece publicznej (bez udziału rodziców i bez dostępu do konkursowej lektury) - 28 lutego 2023 r.
Drużyny walczą o tytuły:
Mistrza, I Wicemistrza i II Wicemistrza Powiatu.

Wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej: https://wielkaliga.pl/ 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account