Klasa 1a w Słowiańskiej Osadzie

7 października uczniowie klasy 1a pod opieką nauczycielek, p. Aldony Siuty i p. Marii Piwody udali się na wycieczkę do Osady Słowiańskiej w Stobiernej koło Dębicy.

W grodzie dzieci obejrzały wnętrza chat słowiańskich i ich wyposażenie: ręcznie robioną biżuterię, gliniane naczynia, wyroby kowalskie, tkackie, dawne uzbrojenie, tarcze, kolczugi, strzały itp. Udały się także na wieżę wartowniczą, z której roztaczał się przepiękny widok na okolicę.
Następnie uczestnicy wzięli udział w biegu woja, malowali tarcze według własnego pomysłu, a także próbowali swoich sił w strzelaniu z łuku. Wizyta w grodzie słowiańskim była niecodzienną lekcją historii i nawiązywała do dawnych tradycji, w tym do pasowania na rycerza.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account