Klasy 7a, 7b i 7e w mieście fascynującej przeszłości

Dzień 15 czerwca 2021 klasy 7a, 7b i 7e spędziły w królewskim mieście – Sandomierzu.

Zwiedzanie jednego z najstarszych miast w Polsce zaczęliśmy od przejścia Wąwozem Królowej Jadwigi. Następnie z miejscową przewodniczką zaliczyliśmy punkt widokowy na wieży nad Bramą Opatowską, rejs statkiem wycieczkowym Syrenka po Wiśle, zwiedzanie kilkukondygnacyjnych komór i chodników pod Starym Miastem oraz żywą lekcję historii w Zbrojowni Rycerskiej. Zajęcia w zbrojowni bardzo podobały się siódmoklasistom ze względu na humorystyczne przedstawianie faktów z historii Sandomierza i Polski przez pana przebranego w strój średniowiecznego rycerza. Uczniowie mieli okazję przebierać się w stroje męskie i kobiece z epoki, nakładać elementy zbroi rycerskiej, wziąć do ręki topór, miecz, szablę czy inną broń , zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Duże wrażenie zrobiła na uczniach sala tortur z wymyślnymi urządzeniami do zadawania bólu ( dyby, kajdany, łoże męczarni, pręgierze, maski hańbiące i metalowe buty z kolcami wchodzącymi w pięty i wiele innych).
Wycieczka zakończyła się czasem wolnym na obiad, dobre lody i kupowanie pamiątek.
W kamieniczce nr 5 w Rynku była wystawa Świat Ojca Mateusza, ale my jednak skupiliśmy się na historii miasta zwanego małym Rzymem z racji położenia na siedmiu wzgórzach.
Organizacja wycieczki i opieka, panie: Teresa Bilińska, Anna Budzisz, Ewa Inglot.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Media

2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account