Zielona szkoła w Janowie

W środę klasy 6b i 6c wyjechały na trzydniową wycieczkę.

Po zbiórce o godz. 6.45 ruszyliśmy w drogę. Około 9.00 byliśmy w Janowie Lubelskim, na terenie ośrodka Zoom Natury. Czas spędzony w ośrodku wypełniony był zajęciami sportowo - rekreacyjnymi. Rozpoczęliśmy od jazdy samochodami terenowymi i „kąpieli błotnej”, o dziwo, wszystkim się podobało. To była szalona wyprawa. Po obiedzie już czekały na nas dmuchańce, piłkarzyki i gra terenowa „ślimak” o tematyce przyrodniczej. Po kolacji siedzieliśmy przy ognisku. Drugiego dnia uczestniczyliśmy w olimpiadzie sportowej, w której konkurencje różniły się od tradycyjnych na lekcjach wychowania fizycznego np. skoki w workach, przenoszenie kolegi, pięcioosobowe narty. Kolejną atrakcją był paintball. Dzień drugi również obfitował w atrakcje. Nie mogło zabraknąć wyczekiwanych nocnych podchodów, które rozpoczęły się o godz. 21.30. Podczas nocnego przejścia przez las nie obyło się bez pisków, wrzasków i oczywiście rozwiązywania zagadek, aby znaleźć skarb. Na koniec dnia wysłuchaliśmy smutnej lokalnej historii o Ani, którą wszyscy mocno przeżywali. W końcu nadszedł piątek - ostatni dzień wycieczki. Odbył się marsz na orientację z różnymi zadaniami survivalowymi. Pogoda nas rozpieszczała i ,mimo tylu zajęć, udało się nam kilka razy wykąpać w zalewie. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni, z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do Rzeszowa.
Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie klas p. R. Rejman, p. A. Stopa, a dodatkową opiekunką była pani A. Budzisz.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account