Wycieczka do "Skalnego Miasta”

29 września klasy 7b i 7c udały się na wycieczkę.

Ciężkowice przywitały nas około godz. 10:00 piękną, słoneczną pogodą. Dzięki temu na wieży widokowej w sąsiednim Bruśniku podziwialiśmy urocze krajobrazy Pogórza Ciężkowickiego. Później udaliśmy się do parku zdrojowego w Ciężkowicach, gdzie skorzystaliśmy z wodnych kąpieli rąk, a niektórzy nawet nóg. Po obiedzie została najważniejsza atrakcja, czyli zwiedzanie Skalnego Miasta. Wspólnie z przewodnikami ruszyliśmy na dwugodzinną wyprawę. Poznaliśmy historię otaczających skał, zdobyliśmy też nową wiedzę o faunie i florze tych okolic. Najważniejszą “postacią” był malutki nietoperz podkowiec, którego można spotkać wieczorami.

Uczniom bardzo podobała się trasa, najbardziej uważni zdobywali punkty, a na końcu nagrody – niespodzianki. Oczywiście, zwieńczeniem wyjazdu były lody, gofry i pamiątki, aż w końcu nadszedł czas powrotu do domu.

Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie klas: p.R.Rejman i p. A.Stopa.

Opiekę sprawowała także p. E. Inglot.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account