Siła przyjaźni, patriotyzm, honor…

4 października klasy 8d i 8f wybrały się do Krakowa do Teatru Współczesnego na spektakl wg fabularyzowanej powieści Aleksandra Kamińskiego ,,Kamienie na szaniec”.

Utwór jest lekturą obowiązkową na egzaminie ósmoklasisty, była więc okazja do powtórzenia sobie jej treści podczas spotkania na żywo z Alkiem, Rudym i Zośką na deskach teatru. Po spektaklu odbyły się krótkie warsztaty teatralne z aktorem Teatru Współczesnego, panem Pawłem Brandysem. Następnie uczniowie spacerkiem udali się na Rynek, a tam tradycyjnie kupowali w Sukiennicach prezenty dla bliskich, pamiątki, odwiedzali ulubione bary i sklepy, spacerowali ulicami Starego Miasta w pięknym, jesiennym słońcu.

Wyjazd do teatru zorganizowała p. Daniela Czerwonka, wychowawczyni kl.8F, natomiast uczestniczyła w niej również klasa 8d z wychowawczynią, p. Natalią Dziadosz – Wójcik. Jako opiekunka pojechała z nami pani Agata Stopa, za co serdecznie dziękujemy.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account