Klasa 3b w Muzeum Etnograficznym

27.10.2021 r. klasa 3b wybrała się na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie.

Uczniowie zwiedzili wystawę „Na co dzień i od święta.” Prezentowała ona codzienne oraz świąteczne ubiory noszone na wsi pod koniec XIX, a także na początku XX wieku przez Rzeszowiaków, Lasowiaków i Pogórzan. Podstawowym surowcem do wyrobu przędzy na płótno był w tamtych czasach len. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób wyrabiano tkaninę lnianą.
Dodatkową atrakcją była możliwość przymierzenia niektórych strojów. W ramach podsumowania lekcji muzealnej odbyły się warsztaty plastyczne, w czasie których dzieci projektowały dawne ubiory damskie i męskie.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account