Moda na EKO

26 listopada 2021 r. Urban Lab w Rzeszowie zaprosił uczniów klas trzecich do wzięcia udziału w pierwszym pilotażowym warsztacie pt. „Moda na EKO”.

Zajęcia poświęcone były edukacji ekologicznej, która jest podstawą działań na rzecz ochrony środowiska. W obliczu obecnych wyzwań klimatycznych jest to jedno z najważniejszych narzędzi, które umożliwia inicjowanie pozytywnych zmian w gospodarowaniu zasobami naszej planety.

Uczniowie projektowali ekologiczne stroje, przygotowując własną kolekcję kreacji. Dla dzieci zostały wstępnie przygotowane stroje, które doskonaliły i wykańczały wspólnie z Mistrzynią Florystyki, Małgorzatą Szwagiel. Na zakończenie gotowa kolekcja zaprezentowana została przez małych artystów podczas wspólnego pokazu mody, transmitowanego na żywo w przestrzeni Urban Lab. Ciekawa, nowatorska forma spotkania wzbudziła zainteresowanie uczniów i pozwoliła na zaszczepienie w nich myślenia o tym, że można działać na rzecz środowiska, dokonując odpowiednich wyborów w codziennym życiu.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account