Bieg Kolorowej Skarpetki, czyli wolontariusze w akcji

21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, dla nas, wolontariuszy, to również Światowy Dzień Zespołu Downa.

W związku z tym uczennice naszej szkoły wzięły udział w „Biegu Kolorowej Skarpetki” organizowanym przez fundację Szansa 21 działającej na rzecz dzieci zespołem Downa. Bieg miał na celu zaakcentowanie hasła: „Inny - nie znaczy gorszy”. SP 3 reprezentowało 9 dziewcząt z kl. 4e i 4c. Wszystkie przystrojone w kolorowe skarpetki i numery startowe przebiegły symboliczny dystans 321 metrów. Wyniki okazały się wspaniałe. Pierwsze miejsce uzyskała Antonina Pabiś, drugie - Amelia Czachor, trzecie - Karolina Osinko. Wszystkie dziewczynki otrzymały medale, natomiast zwyciężczynie statuetki, dyplomy i nagrody.
Wielkie gratulacje!
Po biegu dziecięcym odbył się bieg dla dorosłych, podczas którego byliśmy bardzo pomocni. Na trasie wspaniale spisali się nasi wolontariusze (24 osoby) którzy pomagali przy organizacji biegu oraz dopingowali uczestników. Dziękujemy!
Organizacją i opieką zajęły się panie ze Szkolnego Koła Wolontariatu: E. Dencikowska, B. Kozdrańska, A. Stopa.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net