Żywa lekcja historii

29 września uczniowie klasy 1b pod opieką nauczycieli: I. Kaszuby i E. Dencikowskiej udali się na wycieczkę do Osady Słowiańskiej w Stobiernej koło Dębicy.

W grodzie dzieci spotkały średniowiecznych osadników, którzy zapoznali je z życiem naszych przodków. Obejrzeliśmy wnętrza chat i ich pełne wyposażenie: ręcznie robioną biżuterię, gliniane naczynia, wyroby kowalskie, tkackie, dawne uzbrojenie, tarcze, kolczugi, strzały itp. Udaliśmy się także na wieżę wartowniczą, z której roztaczał się przepiękny widok na okolicę.
Dzieci wzięły udział w biegu woja, malowały tarcze według własnego pomysłu, a także próbowały swoich sił w strzelaniu z łuku. Na zakończenie wycieczki każdy mógł kupić niepowtarzalne pamiątki w postaci wyrobów rękodzielniczych. Wizyta w grodzie słowiańskim była niecodzienną lekcją historii.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Media


 
2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net